Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 11 lipca 2017
 • 25 lipca 2017
 • wyświetleń: 36548

[NOWE WIDEO i ZDJĘCIA] X Memoriał im. Kazimierza Gazdy

W niedzielę w Pszczynie odbył się X Memoriał im. Kazimierza Gazdy. Mimo popołudniowej burzy udało się rozegrać zawody.Impreza kolarska rozpocznie się o godzinie 10.00. Na początku startowali zawodnicy w kategoriach: Żak, Żakinia, Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy oraz Juniorka Młodsza. Następnie odbył się amatorski wyścig dla dzieci przedszkolnych i szkolnych, przejazd gości specjalnych oraz liczne konkursy z nagrodami. W godzinach od 15.30 do 19.00 miał miejsce główny spektakl kolarstwa polskiego, którym były wyścigi będące Eliminacjami Mistrzostw Polski w kryterium szosowym.X Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy - kategorie dorosłych - 23.07.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Trasa przebiegała ulicami: Rynek, Chrobrego, Kopernika, Bielska, Wojska Polskiego (pętla 1400m). Meta i start znajdowała się na pszczyńskim rynku.

X Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy - wyścig VIP-ów - 23.07.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


X Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy - wyścigi dzieci - 23.07.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


X Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy - kategorie młodzieżowe - 23.07.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


---

Piękny, niedzielny poranek 23 lipca w samym sercu Pszczyny odbył się X Memoriał im. Kazimierza Gazdy - wybitnego kolarza z Pszczyny, od którego rozpoczyna się historia rodzinnej firmy Auto-Gazda - jednego z organizatorów wydarzenia. Oprócz eliminacji do Mistrzostw Polski w kolarstwie, odbyły się również liczne wyścigi amatorskie, a także przejazd gości specjalnych. Zapraszamy do relacji okiem organizatorów!

Rodzinnie i sportowo na X Memoriale im. Kazimierza Gazdy w Pszczynie

X Memoriał im. Kazimierza Gazdy był wyjątkowy. Nie tylko ze względu na jubileuszową edycję wydarzenia, ale przede wszystkim dzięki niezwykłemu zaangażowaniu uczestników i organizatorów. Rynek w Pszczynie na jeden dzień stał się centrum kolarskiego świata, w którym odbyły się nie tylko eliminacje do Mistrzostw Polski, ale również liczne wyścigi amatorskie i przejazd gości specjalnych. Memoriał przyciągnął 245 uczestników wyścigu, przeszło 500 dzieci, które były angażowane w liczne zabawy w kąciku animatorskim oraz tysiące obserwatorów, zarówno z Pszczyny, jak i z całego województwa śląskiego.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje - na najmłodszych czekał kącik animatorski, w którym maluszki były angażowane w zabawy sportowe, balonowe i taneczne. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę niespodziankę, która była ufundowana przez Organizatorów oraz Sponsorów wydarzenia. Największą furorę zrobił pokaz ogromnych baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, a także malowanie buziek.

Popularnością cieszyły się również stoiska Sponsorów Memoriału oraz firmy Auto-Gazda, na których można było obejrzeć pełną gamę samochodów marek Citroën, DS, Mazda oraz Škoda.

Specjalne podziękowania dla Organizatorów, Sponsorów oraz uczestników Memoriału im. Kazimierza Gazdy!

X Memoriał im. Kazimierza Gazdy to nie tylko udane wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim wydarzenie, z którego Organizatorzy mogą być dumni. Ten sukces jednak nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie władz miasta i Burmistrza Pszczyny Pana Dariusza Skrobola, a także firm, które wsparły tegoroczną imprezę:

 • CITROËN POLSKA
 • Mazda Motor Poland
 • ŠKODA Polska
 • Generali T.U. S.A.
 • Santander Consumer Bank S.A.
 • PSA Finance Polska Sp. z o.o.
 • Shell Polska Sp. z o.o.
 • DEKOR IMPORT-EXPORT
 • Spies Hecker
 • Foxlak s.c.
 • Alior Leasing Sp. z o.o.


Podziękowania również kierujemy do całego zespołu pracowników Auto-Gazda Group, Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie, LK UKS Pszczyna, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkich osób i służb, które wspierały nas w organizacji tego wydarzenia.

Dziękujemy przede wszystkim miłośnikom kolarstwa, mieszkańcom i turystom, którzy mimo załamania pogody, wiernie kibicowali kolarzom biorącym udział w  X Memoriale im. Kazimierza Gazdy, a przede wszystkim głównym bohaterom tego wydarzenia - kolarzom. 

To był niezapomniany dzień, który dostarczył nam wszystkim niesamowitych wrażeń. Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak wspaniałego wydarzenia. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Auto-Gazda Group
www.auto-gazda.pl
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie
www.moris.pszczyna.pl

ups, kk / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.