• 29 września 2021
  • 12 listopada 2021
  • wyświetleń: 9044

[ZDJĘCIA] 100 osób pobiegło i pomaszerowało dla Niepodległej!

11 listopada Stowarzyszenie PoWoli do celu jak co roku zorganizowało bieg z okazji Święta Niepodległości "Miedźna dla Niepodległej". Publikujemy podsumowanie wydarzenia i fotorelację!

Bieg "Miedźna dla Niepodległej" - 11.11.2021 · fot. Natalia Modrzewska

Uczestnicy przebiegli 11 km lub maszerowali z kijkami Nordic Walking na dystansie 5 km. Start i meta zlokalizowane były przy Centrum Kultury w Woli, a trasa była poprowadzona drogami publicznymi oraz bulwarami nadwiślańskimi.

W biurze zawodów stawiło się równa setka uczestników - wśród nich było 77 biegaczy i 23 kijkarzy, którzy stanęli na linii startu tuż przed godziną 11.00, aby wspólnie rozgrzać się przed wysiłkiem, a następnie uczcić święto uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego. Start nastąpił punktualnie o godzinie 11.11 przy dźwiękach muzyki i bębnów.

Pierwsi na mecie stawili się najszybsi kijkarze, a zaraz za nimi biegnący na dłuższym dystansie biegacze, na których czekała woda i okolicznościowy medal. Tuż po dekoracji najlepszych z najlepszych rozlosowane zostały również upominki od sponsorów wydarzenia. Podczas wydarzenia trwała kwesta na rzecz Filipka Cholewy!

Bieg "Miedźna dla Niepodległej" 2021 - 11.11.2021 · fot. GOK Miedźna, PoWoli do celu

• Tytuł najszybszej Biegaczki w Gminie Miedźna zdobyła Klaudia Jelonek uzyskując czas 1:01:13
  • Tytuł najszybszego Biegacza Gminy Miedźna zdobył Michał Latusek z czasem 42:19.