PSZCZYNA, CHOCHÓŁKA 25A
tel. (32) 210 69 06, 502 137 828
GODZINY OTWARCIA: Pn-Pt: 800 - 1700, sob. 800 - 1300
Adres e-mail: almot1@poczta.onet.pl

TPMS - TIRE PRESSURE MONITORING SYSTEM

TPMS – Tire Pressure Monitoring System, to system monitorujący ciśnienie w oponach.

Od 1 listopada 2014 roku , obowiązuje nowa dyrektywa Unii Europejskiej, mówiąca o konieczności stosowania Systemu Kontroli Ciśnienia w Oponach - TPMS, we wszystkich nowych samochodach osobowych kategorii M1.

Można wyróżnić dwa następujące rodzaje TPMS:

  • POŚREDNI – system który, nie potrzebuje dodatkowych czujników ponieważ nie wykonuje pomiarów w czasie rzeczywistym, lecz wylicza je na podstawie impulsów otrzymanych od systemów ESP i ABS
  • BEZPOŚREDNI - system przesyłający informacje do sterownika samochodu drogą radiową na podstawie pomiarów z czujników umieszczonych na wewnętrznej stronie felgi lub opony, w zależności od producenta danego rozwiązania. Zaletą tego rozwiązania są: dokładny pomiar ciśnienia, oraz możliwość dostarczenia informacji o temperaturze i przyśpieszeniu koła.

Pierwsze systemy TMPS były wprowadzane jako wyposażenie opcjonalne już na przełomie 80 i 90 XX wieku. Wraz z ich upowszechnieniem i rozwojem, procedura sezonowej zmiany opon staje się bardziej skomplikowana. Dlatego należy pamiętać że tradycyjna wymiana opon może oznaczać dodatkowe koszty i ryzyko uszkodzenia czujnika TPMS przez niewprawnego i odpowiednio nieprzeszkolonego serwisanta.

Dzięki odpowiednim umiejętnościom i posiadanemu sprzętowi, nasza firma zapewnia pełen profesjonalny serwis i doradztwo w zakresie serwisu i użytkowania systemu TPMS:

  • sprzedaż czujników fabrycznych , oraz największych dostawców aftermarketowych : T-Pro, EZ-Schreder, Sens.it, Huf, Continental-REDI
  • Diagnostyka (sprawdzenie poprawności działania czujników i programowanie do samochodów)
  • Montaż / demontaż czujników,
  • Wymiana zaworów i nakrętek mocujących czujniki
  • Programowanie i klonowanie czujników ( pojedynczych lub całych zestawów)
klimatyzacja klimatyzacja